EMANET PARA

  EMANET PARA YOLLAMA YÖNERGELERİ

  HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARA PTT İLE PARA YOLLAMAK İÇİN ;

  • Hafta içi mesai saatleri içersinde Ceza İnfaz Kurumu veznesinden hükümlü ve tutuklulara para yatırılabilir. Emanet Para veznesi, Ceza İnfaz Kurumu, Ziyaret Kabul biriminde bulunmaktadır.

  • PTT aracılığı ile Çanakkale PTT Şubesine gönderilmek üzere hükümlü ve tutukluların ismi ile baba ismi belirtilerek Çanakkale E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu adresine posta havalasi ile para gönderebilirsiniz. Ancak havalenin Online değil, normal posta havalesi olması gerekmektedir.

  • PTT ile gönderilen havale adres eksikliği / yanlışlığı veya isim yanlışlığı nedeniyle ödenemediğinde, bu havalenin hükümlü ve tutuklunun hesabına geçmesi için, parayı gönderenin PTT'ye giderek düzeltme talebinde bulunması ya da parayı geri çekerek aşağı örnek formda belirtildiği gibi yeniden göndermesi gerekmektedir. Aksi halde 1 (bir) ay sonra bu havale PTT tarafından göndericiye iade edilir.

   

  KOVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA

  GEÇİCİ BANKA HESABI ARACILIĞIYLA YAPILACAK HAVALE/EFT İŞLEMLERİ

   

                Dünya genelinde ve Ülkemizde insan sağlığını tehdit eden korona virüsü salgını nedeniyle kişisel temasın azaltılması amacıyla, hükümlü ve tutuklu yakınlarının postanelere gitmeden banka hesabı üzerinden havale/eft yoluyla para aktarımı sağlanması amacıyla; Kurumumuza ait aşağıda hesap ve iban numarası yazılı bulunan geçici banka hesabı açılmıştır.

                Bu hesap no aracılığıyla Hükümlü tutuklu yakınları doğrudan havale/eft yoluyla hükümlü ve tutuklulara para gönderebilecektir. Para gönderme işlemi sırasında dikkat edilecek hususlar.

  1- Para yatırma işlemi esnasında açıklama kısmına

   Hükümlü/Tutuklu nun Adı-Soyadı ve Tc kimlik numaralarının, yabancı uyruklu ise yabancı kimlik numarasının eksiksiz olarak yazılması,

   Bilgilerin eksik girilmesi nedeniyle para gönderilen hükümlü ve tutuklunun net tespit edilememesi durumunda tutarın masrafları gönderilen paradan karşılanarak göndericiye iade edileceğinin bilinmesi, İkinci bir duyuru yapılana kadar yukarıda yazılı hususlara dikkat edilerek Hükümlü/Tutuklu yakınları tarafından havale işlemlerinin yapılması önem arz etmektedir.

  Geçici Hesap Bilgileri

  Banka Adı : Vakıfbank

  IBAN : TR340001500158007310118762

   

   ÖRNEK YURTİÇİ HAVALE / POSTA ÇEKİ TALİMATI 

                                                                                      

   Adres

   Cevatpaşa Mh. Atikhisar Cd. No:87 Merkez Çanakkale

   Telefon

   0286 217 29 57 - 0286 217 24 53

   0286 217 19 78

   E-Posta